Εκδήλωση στο ΑΠΘ με τίτλο: «Μουσική και χορός από την Αρχαία Ελλάδα»

Ο Πρύτανης του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης Καθηγητής Περικλής Μήτκας και ο Πρόεδρος του Παγχαλκιδικού Συλλόγου Θεσσαλονίκης «Ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ» κ. Μιχαήλ Καρτσιώτης σας προσκαλούν στην εκδήλωση «Μουσική και χορός από την Αρχαία Ελλάδα» την Τετάρτη 5 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 19:30, στον προαύλιο χώρο του Κτιρίου Διοίκησης ΑΠΘ.
Η εκδήλωση διοργανώνεται στο πλαίσιο του Επετειακού Έτους Αριστοτέλη, που ανακηρύχθηκε από την UNESCO για το 2016 με πρωτοβουλία του ΑΠΘ και του εορτασμού των 90 χρόνων του Πανεπιστημίου.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ- ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Παγχαλκιδικός Σύλλόγος Θεσσαλονίκης "Ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ''

Ημερομηνίες διεξαγωγής:

Τετάρτη, 5 Οκτώβριος, 2016 - 19:30

Χώρος:

Προαύλιος χώρος του Κτιρίου Διοίκησης ΑΠΘ (σε περίπτωση κακοκαιρίας η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στην Αίθουσα Τελετών του ΑΠΘ)

Υπεύθυνος επικοινωνίας:

Τ: