«Ημέρα Καριέρας Ερευνητών Career Talks & Networking»

«Hμέρα Kαριέρας Ερευνητών Career Talks & Networking» είναι ο τίτλος της εκδήλωσης που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 9 Νοεμβρίου 2017 και ώρες 9:30-17:00, στο ΚΕ.Δ.Ε.Α. του ΑΠΘ. Η εκδήλωση διοργανώνεται από το Γραφείο Διασύνδεσης του ΑΠΘ, σε συνεργασία με το Εθνικό Κέντρο Έρευνας και Τεχνολογικής Ανάπτυξης, το Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης, το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων και το Εθνικό Ίδρυμα Ερευνών.

Τελετή Επίσημου Εορτασμού της Ημέρας του Πολιούχου της Θεσσαλονίκης Αγίου Δημητρίου, της 105ης Επετείου της Απελευθέρωσης της πόλης και του Έπους του '40

Συμμετοχή του ΕΥ ΖΗΝ, της πρώτης Εθελοντικής Φοιτητικής Ομάδας του Τμήματος Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης του ΑΠΘ, σε Διεθνές Συνέδριο στην Οσάκα Ιαπωνίας

Τελετή Εγκαινίων για την ίδρυση Επώνυμης Έδρας Ρωσικής Γλώσσας και Πολιτισμού της Φιλοσοφικής Σχολής του ΑΠΘ

Διεθνής Διάκριση σε Καθηγήτρια του ΑΠΘ για καινοτόμες δικτυακές πρωτοβουλίες

Για την καινοτόμα δικτυακή πρωτοβουλία της βραβεύτηκε η Καθηγήτρια Γλωσσολογίας του Τμήματος Γερμανικής Γλώσσας και Φιλολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του ΑΠΘ,κα Αθηνά Σιούπη, από το Ίδρυμα Alexander von Humboldt της Γερμανίας.

Το Βραβείο «Ασημένια Μανόλια» για το 2017 σε Υπ. Διδάκτορα του Τμήματος Φιλολογίας του ΑΠΘ

Το Βραβείο «Ασημένια Μανόλια» 2017, που απονέμει κάθε χρόνο ο Δήμος της Σαγκάης, στην Κίνα, απέσπασε η Υπ. Διδάκτωρ Νεοελληνικής Φιλολογίας του Τμήματος Φιλολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του ΑΠΘ, κα Ράνια Καταβούτα. Η Τελετή Βράβευσης θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 6 Σεπτεμβρίου 2017, στη Σαγκάη.

Σελίδες